Santander boekt winststijging 13% in vierde kwartaal
MADRID (Dow Jones)--Banco Santander SA heeft in het vierde kwartaal van 2009 de nettowinst met 13% zien stijgen, waarbij de zwakte in de Spaanse thuismarkt werd gecompenseerd door een sterke groei en overnames in het Verenigd Koninkrijk en Brazilie. De winst kwam ook iets hoger uit dan analisten hadden verwacht.
De op een na grootste bank van Europa, na HSBC Holdings plc, rapporteerde donderdag een nettowinst van euro 2,2 mrd, tegen euro 1,94 mrd in dezelfde periode een jaar eerder. Analisten hadden gerekend op een nettowinst van euro 2,13 mrd.
De rente-inkomsten stegen in het vierde kwartaal tot euro 6,82 mrd, van euro 5,27 mrd een jaar eerder, licht boven de verwachting van analisten.
De kern Tier 1 ratio bedroeg per eind december 8,6%, tegen 7,7% per eind september 2009.
Het leningenboek verslechterde in het vierde kwartaal echter opnieuw. Het aantal slechte leningen nam toe tot 3,24% van de totale leningen, tegen 3,03% in het derde kwartaal van 2009.
Over geheel 2009 steeg de nettowinst met 1% tot euro 8,94 mrd, van euro 8,88 mrd in 2008. Santander streefde naar een gelijke winst in 2009 ten opzichte van 2008.
- Britse centrale bank ziet lagere groei
- Bank of England verlaagt groeiverwachting
- Euronext en Europa: beurzen lager op voorz...
- EUROPA VANDAAG: beurzen lager op voorzicht...
- AEX krijgt geen steun door Fed-vergadering
- Klant geeft adviseur rapportcijfer
- Beurzen opnieuw in het rood
- Beurzen Europa zakken verder weg
- Pessimisme is veiliger
- Aziƫ leidt Europese beurzen omlaag
- Azië leidt Europese beurzen omlaag
- Damrak begint in mineur
- Damrak lager van start
- Euronext en Europa: Beurzen openen lager
- EUROPA VANDAAG: Beurzen openen lager
- Wall Street sluit in het rood
- CSM nettowinst H1 2010 stijgt 48%, omzet 1...
- VS Vandaag: Wall Street sluit lager
- Wall Street boekt verliezen na uitspraken Fed
- Wall Street in de verliezen
- Update: Fed handhaaft rente, herinvesteert...
- Fed handhaaft historisch lage rente
- Fed handhaaft rente op oude niveau
- Fed handhaaft rente op 0,0% tot 0,25%
- Wall Street in de verliezen
