`Griekeland wil geen geld, maar steun`
Griekenland heeft nooit om financiƫle steun gevraagd, aldus de premier Papandreou. Het land wil alleen steun om tegen meer gunstige voorwaarden te kunnen lenen.
De Griekse premier George Papandreou heeft in een interview met de Frankfurter Allgemeine gezegd dat Griekenland nooit om een bail-out heeft gevraagd. “We vragen niet om geld. Wat we nodig hebben, is de steun van de EU en van onze Europese partners, zodat we gemakkelijker op de markten aan kapitaal kunnen komen.” Papandreou zei daarbij niet te verwachten dat hij tegen de relatief lage rente kan lenen zoals landen als Duitsland dat gewend zijn. De premier voegde er aan toe dat geen land het kan opbrengen om voor het lenen van 5 miljard euro 750 miljoen meer te moeten betalen dan Duitsland.
Volgens Papandreou is de crisis het moment om hervormingen in Griekenland door te voeren. Zonder de noodsituatie was dat nooit gelukt. “De bevolking begrijpt dat het land moet veranderen.”
Papandreou ontmoet vandaag bondskanselier Angela Merkel over de schuldproblematiek van zijn land. Hij zei te hopen dat Griekenland niet de “Lehman van Europa wordt.”
- Beursblik: mogelijk eerste renteverhoging ...
- ESM-chef Regling ziet vooruitgang in finan...
- Monti wil lagere inkomens ontzien
- Beursupdate: TNT Express lager op stil Damrak
- Crisislanden eurozone halen begrotingsdoel...
- Griekse schuldeisers kunnen het niet eens ...
- Beursupdate: openingswinst Damrak verdampt...
- Beursblik: plaatsing obligatie door Van La...
- NHG opnieuw verlaagd
- Duitse bunds eindigen hoger
- Zwakke start nieuwe beursweek
- Hans Biesheuvel roept Tweede Kamer op 2 be...
- Wall Street opent met verlies
- ASMI wil EUR150 miljoen converteerbare len...
- MARKET TALK: Aegon kwetsbaar voor levensve...
- Asmussen: Griekse schuld kan niet verlicht
- Update 3: banengroei VS in lijn
- Beursupdate: kalm Damrak wacht op banencij...
- Japanse centrale bank laat rente onveranderd
- Wall Street sluit hoger in aanloop naar ba...
- Olieprijs sluit hoger na oplopende spannin...
- IIF: EU, ECB, IMF zou rente Griekse lening...
- Leden Federal Reserve voor meer duidelijkh...
- AEX onveranderd na rentebesluit ECB, KPN f...
- Update: ECB-president Draghi legt bal bij ...

De Gouden Aankooptips!