Britten bereid flexibel te zijn over Icesave
Groot-Brittannië is bereid zich flexibel op te stellen om een oplossing te vinden met IJsland. Dat zei minister Alistair Darling (Financiën) zondag in een reactie op de uitslag van een referendum over de IJslandse internetspaarbank Icesave.
Zaterdag hebben de IJslanders in een referendum het akkoord afgewezen dat de regering wilde sluiten met Groot-Brittannië en Nederland over de betaling van 3,8 miljard euro in verband met de ondergang in 2008 van Icesave.
,,Het belangrijkste punt voor ons is dat we ons geld terug krijgen. Als het gaat om de voorwaarden dan zijn we bereid flexibel te zijn, want het is niet in ons belang om IJsland uit te sluiten'', aldus Darling in een interview met de televisiezender BBC.
Voorwaarden en condities
Darling stelde dat Groot-Brittanië het geld terug krijgt. ,,Het gaat er niet over of we het geld terugkrijgen dat we hebben betaald aan Britse spaarders. Het gaat om de voorwaarden en condities'', aldus Darling. ,,Ik denk dat er geen twijfel is dat we ons geld terugkrijgen. Ik ben bereid met IJsland te praten over de voorwaarden en condities, net zoals de Nederlandse overheid.''
Darling zei dat het heel erg lang kan duren voordat het geld wordt terugbetaald. ,,Je kunt niet naar een klein land als IJsland gaan met een populatie zo groot als Wolverhampton en zeggen: betaal al het geld meteen terug'', zei hij, refererend naar een Britse middelgrote stad. ,,We proberen redelijk te zijn.''
Schadeloos
De Britse en Nederlandse regeringen hebben ongeveer 400.000 spaarders, die geld verloren met de ineenstorting van Icesave, vrijwel schadeloosgesteld. Maar Den Haag en Londen willen dat geld nu terugzien van het bijna 320.000 inwoners tellende IJsland.
De Britten en Nederlanders eisten aanvankelijk een vaste rente van 5,5 procent. Daarna hebben ze aangeboden dat percentage flexibel te maken, zodat het rentebedrag waarschijnlijk lager uitvalt. Daarnaast boden ze aan de verplichtingen voor twee jaar kwijt te schelden. Dat voorstel ging de IJslanders niet ver genoeg.
- Beursblik: mogelijk eerste renteverhoging ...
- ESM-chef Regling ziet vooruitgang in finan...
- Monti wil lagere inkomens ontzien
- Beursupdate: TNT Express lager op stil Damrak
- Crisislanden eurozone halen begrotingsdoel...
- Griekse schuldeisers kunnen het niet eens ...
- Beursupdate: openingswinst Damrak verdampt...
- Beursblik: plaatsing obligatie door Van La...
- NHG opnieuw verlaagd
- Duitse bunds eindigen hoger
- Zwakke start nieuwe beursweek
- Hans Biesheuvel roept Tweede Kamer op 2 be...
- Wall Street opent met verlies
- ASMI wil EUR150 miljoen converteerbare len...
- MARKET TALK: Aegon kwetsbaar voor levensve...
- Asmussen: Griekse schuld kan niet verlicht
- Update 3: banengroei VS in lijn
- Beursupdate: kalm Damrak wacht op banencij...
- Japanse centrale bank laat rente onveranderd
- Wall Street sluit hoger in aanloop naar ba...
- Olieprijs sluit hoger na oplopende spannin...
- IIF: EU, ECB, IMF zou rente Griekse lening...
- Leden Federal Reserve voor meer duidelijkh...
- AEX onveranderd na rentebesluit ECB, KPN f...
- Update: ECB-president Draghi legt bal bij ...

De Gouden Aankooptips!