Wall Street maakt zich op voor positief begin handelsweek
Beleggers zijn licht optimistisch, maar houden een half oog op Libie en de prijsontwikkeling van olie.
Wall Street opent maandag hoger. De futures op de Dow, S&P en Nasdaq winnen circa een half procent. Ondanks de hogere standen blijven beleggers de situatie in Libië en de omringende landen nauwlettend in de gaten houden. Saoedi-Arabie heeft al laten weten de productie om te voeren om eventuele tekorten op te vangen. De olieprijs staat maandag licht lager.
Voorbeurs werd bekend dat de zowel de persoonlijke uitgaven als inkomens van Amerikanen stegen. De inkomens stegen in januari echter harder dan de uitgaven. De spaarquote nam dan ook toe in de afgelopen maand. Later vanmiddag volgt nog de Chicago PMI index. Hier rekenen economen op een lichte daling waar de aanstaande huizenverkopen naar verwachting ook zijn teruggevallen. Het belangrijkste staat voor aanstaande vrijdag op de agenda, als de werkloosheid bekend wordt gemaakt. Woensdag krijgen beleggers als een voorproefje als het ADP met zijn rapport komt.
HSBC ziet winst verdubbelen
HSBC heeft over 2010 een nettowinst geboekt van 13,2 miljard dollar. Dit is flink meer dan de 5,8 miljard dollar over 2009, maar licht minder dan de 13,7 miljard waarop analisten geraadpleegd door Bloomberg hadden gerekend. Per aandeel steeg de winst naar 0,73 dollar. Aandeelhouders kunnen rekenen op een dividend over het hele boekjaar van 0,36 doller per aandeel. HSBC maakte voor het eerst sinds 2006 in elk segment en elke regio winst. HSBC boekte een operationele baten van 80,0 miljard dollar tegen 78,6 miljard een jaar eerder. De netto rente opbrengsten kwamen uit op 39,4 miljard dollar en lagen daarmee onder de 40,7 miljard dollar uit 2009. De kredietvoorzieningen waren op het laagste niveau sinds 2006. De lasten daalden op jaarbasis met bijna 50 procent tot 14,0 miljard dollar. De bank verlaagde zijn verwachtingen tot slot wel.
Slotstanden
De Dow Jones steeg 0,5 procent naar 12.130,45 punten en de S&P won 1,1 procent op 1.319,88 punten. De Nasdaq eindigde 1,6 procent hoger op 2.781,05 punten.
- Beursblik: mogelijk eerste renteverhoging ...
- ESM-chef Regling ziet vooruitgang in finan...
- Monti wil lagere inkomens ontzien
- Beursupdate: TNT Express lager op stil Damrak
- Crisislanden eurozone halen begrotingsdoel...
- Griekse schuldeisers kunnen het niet eens ...
- Beursupdate: openingswinst Damrak verdampt...
- Beursblik: plaatsing obligatie door Van La...
- NHG opnieuw verlaagd
- Duitse bunds eindigen hoger
- Zwakke start nieuwe beursweek
- Hans Biesheuvel roept Tweede Kamer op 2 be...
- Wall Street opent met verlies
- ASMI wil EUR150 miljoen converteerbare len...
- MARKET TALK: Aegon kwetsbaar voor levensve...
- Asmussen: Griekse schuld kan niet verlicht
- Update 3: banengroei VS in lijn
- Beursupdate: kalm Damrak wacht op banencij...
- Japanse centrale bank laat rente onveranderd
- Wall Street sluit hoger in aanloop naar ba...
- Olieprijs sluit hoger na oplopende spannin...
- IIF: EU, ECB, IMF zou rente Griekse lening...
- Leden Federal Reserve voor meer duidelijkh...
- AEX onveranderd na rentebesluit ECB, KPN f...
- Update: ECB-president Draghi legt bal bij ...
Sorry, probeert u het straks opnieuw
Onze server heeft het momenteel zo druk dat de pagina niet kon worden opgehaald.
We're sorry, please try again later
Our server is currently too busy to handle your request.
